Відділення інтенсивної терапії та анестезіології

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії складається із численної висококваліфікованої команди, яка готова цілодобово надавати ефективну та якісну медичну допомогу пацієнтам, ліквідовуючи загрозливі для життя стани!
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії на базі КНП КЛШМД розташовується на 1-му та 2-му поверхах лікарні та включає в себе блок інтенсивної терапії політравми, блок нейрореанімації, блок інтенсивної терапії гострої терапевтичної та хірургічної патології, гнійно-септичний блок та центр інтенсивної терапії тяжкого  перебігу COVID. Станом на сьогодні наше відділенням є найбільшим в Україні та налічує 150 реанімаційних ліжок.
В умовах відділення передбачається реанімаційна підтримка та надання медичної допомоги пацієнтам із найважчими проявами захворювань та загрожуючих життю гострими станами, як:
  • тяжкі ізольовані, множинні, поєднані черепно-мозкові, торако-абдомінальні, скелетні та комбіновані опікові травми;
  • шоки різної етіології;
  • гострі порушення мозкового кровообігу;
  • гострі порушення коронарного кровообігу;
  • тромбемболічні ускладнення;
  • шлунково-кишкові кровотечі;
  • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
  • гострий панкреатит тяжкого перебігу;
  • інтоксикації та отруєння різного генезу;
  • ургентна хірургічна патологія;
  • гострі терапевтичні захворювання з загрозливими для життя станами;
  • сепсис;
  • поліорганна недостатність;
  • тяжкі пневмонії та гострий респіраторний дистрес-синдром, зокрема COVID-пов’язані критичні стани;
  • захворювання, що передбачають пролонговану штучну вентиляцію легень;
  • гострі алергічні реакції та приступи бронхіальної астми;
Головними задачами відділення є:

1. проведення високоспеціалізованої серцево-легеневої та церебральної реанімації;
2. цілодобовий моніторинг вітальних функцій пацієнта та проведення інтенсивної терапії з використанням сучасних технологій, доступних для комлексного лікування гострих станів:
  • моніторинг центрального венозного, внутрішньочерепного та внутрішньочеревного тиску, контроль артеріального тиску за допомогою інвазивних внутрішньоартеріальних датчиків;
  • неінвазивний моніторинг показників центральної гемодинаміки;
  • контроль газового складу крові за допомогою власного газового аналізатора;
  • використання власних портативних та стаціонарних УЗД-апаратів (Esaote), рентген-апаратів;
  • штучна вентиляція легень (у доступі сучасні можливості інтелектуальної ШВЛ - Hamilton C-6, Covidien,високопотокова вентиляція hi-flow, CPAP);
  • мультитерапевтична система екстракорпоральноі детоксикаціі від низькопоточного гемодіалізу до адсорбційних процедур(Amplya MultiFiltrate);
  • плазмаферез;
  • можливість екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) – так звана методика штучної легені та серця;

2. цілодобове анестезіологічне забезпечення діагностичних маніпуляцій та операційних втручань широкого профілю (загально-хірургічних, гінекологічних, урологічних, кардіохірургічних, нейрохірургічних, травматологічних, ендоскопічних та ендоваскулярних втручань);

3. інтенсивна терапія найскладніших випадків COVID-19 з використанням кисневих шоломів, високопотокової, CPAP, неінвазивної та інвазивноі ШВЛ;

4. спеціалісти відділення володіють технікою накладання всіх видів трахеостоми, проведення бронхоскопії та діалізних методик.

Команда відділення анестезіології та інтенсивної терапії