Відділення гіпербаричної оксигенації

У відділенні інтенсивної терапії гіпербаричної оксигенації (ІТ ГБО) спеціалісти допомагають відновити звичний стан пацієнтів після перенесених інфекції із застосуванням найсучасніших методик баротерапії та озонотерапії. Киснева терапія ефективна при подоланні «постковідного синдрому».
Терапія гіпербаричної оксигенації – метод інтенсивної терапії, що базується на доведених лікувальних властивостях кисню та дозволяє збільшити його доставку до тканин шляхом розчинення в плазмі крові та рідких середовищах організму.

Завдяки цьому відбуваються такі зміни на клітинному та системному рівні:
  • нормалізація енергетичного балансу клітин;
  • пришвидшення синтезу білків, в т.ч. позаклітинних, як колаген;
  • покращення мікроциркуляції, кровотоку та активації відновлюючих процесів;
  • зменшення набряків, нормалізації артеріального тиску;
  • запобігання утворення токсичних продуктів обміну;
  • зниження побічних ефектів від противірусної та антимікробної терапії;
  • сприяння виробленню організмом антиоксидантів – речовин, які відповідають за нормальну функцію клітин, органів та систем організму.

ГБО широко застосовується у хірургічній та терапевтичній практиці при лікуванні:
  • раневих поверхонь;
  • анаеробних інфекцій м’яких тканин;
  • діабетичної стопи;
  • артеріальних та венозних виразок;
  • кесоновій хворобі;
  • отруєнні чадним газом;
  • реабілітації після гострих порушень мозкового кровообігу;
  • відновлення після ЛОР-втручань;
  • постковідного синдрому.

Крім того, сеанси терапії гіпербаричної оксигенації знімають втому, відновлюють сили після напруженої роботи, підвищують м'язовий тонус, мають антистресову загальнозміцнюючу і тонізуючу дію. Після курсу сеансів пацієнти відзначають збільшення працездатності і стабілізацію психоемоційного стану.

Протипокази до ГБО:
  • наявність епілепсії;
  • наявність порожнин у легенях (абсцес легені, туберкулома);
  • клаустрофобія;
  • ГРВІ.