Без жодного розрізу: наші кардіохірурги успішно прооперували 6-ти місячного хлопчика з вродженою вадою серця

Маленькому Юліану зі Львівщини, із діагностованим критичним звуженням легеневої артерії, провели складну операцію. Його серце не справлялося з такими навантаженнями. Втручання провели ендоваскулярно, тобто за допомогою кількох невеликих розрізів, що дозволило виписати хлопчика одразу наступного дня після операції.

«Батьки занепокоїлися через здоров’я дитини, коли у хлопчика знизився апетит, з’явилась швидка втома і довго не набиралася необхідна вага тіла. Під час огляду у сімейного лікаря виявили серцевий шум. Тоді родина звернулась на консультацію вже до наших спеціалістів Центру серця та судин», - розповідає про самопочуття маленького Юліана кардіолог Дмитро Беш.

Численні обстеження допомогли виявити клапанний стеноз легеневої артерії важкого ступеня – небезпечне звуження між правим шлуночком та легеневою артерією. Врезультаті – правий шлуночок брав на себе більше навантаження. Ще кілька місяців такої непропорційної роботи призвели б до розвитку серцевої недостатності.

Наступного дня після звернення лікарі провели ендоваскулярне втручання без жодного розрізу - балонну вальвулопластику легеневої артерії. Під час операції через стегнову вену до клапана легеневої артерії був введений спеціальний балон, котрий при роздутті усунув виражений стеноз.

Оперували наймолодшого пацієнта лікарні: кардіохірурги Віктор Сало, Дмитро Беш, Віталій Петров, Юлія Періг та Роман Домашич.

Втручання, виконане лише за допомогою невеликих розрізів, дозволило виписати пацієнта вже наступного дня. Скарг на здоров’я дитини у батьків немає, хлопчик почувається добре. Тепер Юліан приїжджатиме до нашої лікарні лише на контрольні огляди.