Наші медики вперше у Східній Європі застосували надсучасні технології для лікування складних випадків пухлин

Так, ми першими в Україні вже застосували радіочастотну абляцію, тобто випалення, для ендосонографічного неінвазивного лікування і цієї онкологічної патології..

Рак підшлункової залози є третьою причиною смерті від новоутворень, як у світі, так і в нашій країні. При поєднанні декількох методів лікування (хіміо, радіотерапія) та радіочастотною абляцією суттєво покращується ефективність лікування із збільшенням тривалості та якості життя пацієнтів. А під впливом радіочастотної абляції зменшення розміру пухлинної маси дає шанс на радикальне видалення новоутвору.

За цією методикою (EUSRA) голка вводиться в центр пухлини під контролем спеціального ендоскопу із ультразвуковим датчиком і при температурі близько 80 °C проходить місцева абляція/знищення ракових клітин.

Лише позавчора ці ж фахівці успішно провели першу в Україні та в Східній Європі операцію цією методикою пацієнтці із пухлиною жовчних проток. Жінка, до речі, уже вдома та готується до свят.

Ця ж операція була технічно складнішою. Адже радіочастотна абляція у лікуванні підшлункової залози широко не використовувалась через ризики, пов’язані із високими температурними режимами – орган щільно оточений венами та артеріями.

Як пояснив керівник Блоку панкреато-біліарної рентген-інтервенційної ендоскопії, доцент Адріан Квіт, - «Міжнародні дослідження та первинний світовий досвід ширшого застосування EUSRA показали, що цю новаторську методику тепер можна і потрібно проводити безпечно. А в нас це вже стало можливим, завдяки придбаному обладнанню!»

Окрім традиційної хірургії, для лікування місцево поширеного раку підшлункової залози також включатимемо інші методи лікування, такі як хіміо- та імунотерапію. Карциноми приховані всередині тканин залози, яка являє собою мережу клітин, що захищають і живлять пухлинні клітини. Тому сама залоза часто є непроникною перешкодою для хірургічного втручання, хіміо- та імунотерапії – і тоді новоутвір підшлункової залози має песимістичний прогноз.

«Наше завдання полягає в застосуванні сучасних методів, щоб обійти цей бар'єр і дістатися до пухлини впритул без розрізів», - зазначає наш онкохірург та провідний спеціаліст блоку, доцент Олексій Кушнірук.

Тож тепер не потрібно їхати за кордон для лікування сучасними технологіями, вони доступні у Лікарні швидкої допомоги!

Бажаєте проконсультуватися з нашими спеціалістами Блоку панкреато-біліарної рентген інтервенційної ендоскопії, телефонуйте: 093 209 48 26 (WhatsApp, Viber).