Відділення інтенсивної терапії та анестезіології

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії складається із численної висококваліфікованої команди, яка готова цілодобово надавати ефективну та якісну медичну допомогу пацієнтам, ліквідовуючи загрозливі для життя стани!
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії на базі КНП КЛШМД розташовується на 1-му та 2-му поверхах лікарні та включає в себе блок інтенсивної терапії політравми, блок нейрореанімації, блок інтенсивної терапії гострої терапевтичної та хірургічної патології, гнійно-септичний блок та центр інтенсивної терапії тяжкого  перебігу COVID. Станом на сьогодні наше відділенням є найбільшим в Україні та налічує 150 реанімаційних ліжок.
В умовах відділення передбачається реанімаційна підтримка та надання медичної  допомоги пацієнтам із найважчими проявами захворювань та загрожуючих життю гострими станами, як:

• тяжкі ізольовані та поєднані травми, черепно-мозкові, торакоабдомінальні;
  • гострі порушення мозкового кровообігу;
  • шлунково-кишкові кровотечі;
  • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
  • гострий панкреатит тяжкого перебігу;
  • інтоксикації та отруєння різного генезу;
  • ургентна хірургічна патологія;
  • сепсис, поліорганна недостатність, різного генезу шокові стани;
  • тяжкі пневмонії, зокрема COVID-пневмонії;
  • стани, що передбачають пролонговану штучну вентиляцію легень.
Головними завданнями відділення є:

1. Проведення високоспеціалізованої серцево-легеневої та церебральної реанімації;

2. Цілодобовий моніторинг вітальних функцій пацієнта та проведення інтенсивної терапії з використанням сучасних технологій, доступних для комлексного лікування гострих станів:

• моніторинг центрального венозного, внутрішньочерепного та внутрішньочеревного тиску, контроль артеріального тиску за допомогою інвазивних внутрішньоартеріальних датчиків;
  • неінвазивний моніторинг показників центральної гемодинаміки;
  • контроль газового складу крові за допомогою власного газового аналізатора;
  • використання власних портативних та стаціонарних УЗД-апаратів (Esaote), рентген-апаратів;
  • штучна вентиляція легень (у доступі сучасні можливості інтелектуальної ШВЛ - Hamilton C-6, Covidien,
  • високопотокова вентиляція hi-flow, CPAP);
  • мультитерапевтична система екстракорпоральноі детоксикаціі від низькопоточного гемодіалізу до адсорбційних процедур(Amplya MultiFiltrate);
  • плазмаферез;
  • можливість екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) – так звана методика штучної легені та серця.
3. Інтенсивна терапія найскладніших випадків COVID-19 з використанням кисневих шоломів, високопотокової, CPAP, неінвазивної та інвазивноі ШВЛ.

4. спеціалісти відділення володіють технікою накладання трахеостоми.