Лікарі 11 медзакладів Львова отримуватимуть гроші за конкретно надані послуги

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Реформа системи охорони здоров'я


Лікарі 11 медзакладів Львова отримуватимуть гроші за конкретно надані послуги

У серпні 11 медичних закладів Львова, які надають первинну медичну допомогу, підписали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). І з 1 жовтня оплата праці сімейних лікарів (терапевтів, педіатрів) зміниться: зарплата у лікарів, які підписали з пацієнтами найбільше декларацій, ає суттєво зрости.

У четвер, 16 серпня, НСЗУ оприлюднила список міст-лідерів, в яких усі медичні заклади, що надають первинну медичну допомогу, підписали договори з НСЗУ. Серед них є і Львів.

«У Львові всі 11 медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу, підписали договори з НСЗУ. Була вимога: заходити в НСЗУ єдиною територіальною одиницею. Тобто, якби хоч один медзаклад Львова не пройшов, то не пройшли б усі. У четвер, 16 серпня, усі 11 медзакладів отримали підтвердження від НСЗУ про підписання договорів», - повідомила ZAXID.NEТ заступниця начальника управління охорони здоров’я ЛМР Наталія Літвінська.

Які медзаклади Львова підписали договори з НСЗУ?

У серпні договори з НСЗУ підписали: 1, 3, 4 і 5 міські клінічні лікарні, 10 міська лікарня, а також 1, 2, 3, 4, 5 і 6 міські поліклініки.

У Львові первинну медичну допомогу, за словами Наталії Літвінської, надають 525 лікарів, з них – 490 сімейних лікарів і 35 педіатрів і терапевтів.

З 1 жовтня 2018 року зарплата лікарів «первинки» має суттєво зрости, адже НСЗУ буде платити лікарям за конкретно надані послуги згідно з встановленими тарифами. У виграші будуть ті лікарі, які підписали з пацієнтами найбільше декларацій.

Декларації з лікарями підписали майже 400 тисяч львів’ян

Станом на 17 серпня у Львові обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію майже 400 тисяч містян, 52,2%. З 1 жовтня надані їм медичні послуги буде оплачувати НСЗУ.

Чимало львів’ян, які ще не обрали свого лікаря і не підписали з ним декларацію, задаються питанням: а як надаватимуть послуги їм?

Обмежень у часі щодо підписання декларацій з лікарями, як каже Наталія Літвінська, нема. Пацієнт може підписати декларацію будь-коли, навіть під час свого першого візиту: і у жовтні, і у листопаді тощо. Єдине, що коли зволікатиме, то може не потрапити на прийом до лікаря, у якого хотів би проконусультуватися. Сімейний лікар, який підписав 1800 декларацій (терапевт- 2000, педіатр – 900), обслуговуватиме виключно пацієнтів, з яким підписав декларацію. Пацієнта без декларації прийматимуть лікарі, які підписали недостатню кількість декларацій.

Утім, рано чи пізно, обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, змушені будуть усі громадяни, інакше за надані медичні послуги їм доведеться заплатити з власної кишені.

Відколи? Роз’яснення з цього приводу дав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«До 2020 року діятиме перехідний період, коли лікарі, які мають підписані з пацієнтами декларації, отримуватимуть оплату за них від НСЗУ, а за пацієнтів, які не мають підписаного договору, але звернулися до лікаря, заплатить держбюджет за “старими” правилами. Направлення до фахівців лікар так само даватиме навіть пацієнтам без підписаної декларації. З 2020 року “старі правила” фінансування не діятимуть – за пацієнта держава платитиме тільки тому лікарю, з яким підписана декларація. Якщо ви не хворієте і не звертаєтесь до лікаря – можна і не підписувати декларацію. Але якщо захворієте після 2020 року і не матимете договору з лікарем – заплатите за себе з власної кишені», - каже Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, медзакладам первинки, які уклали угоди з НСЗУ, з жовтня гроші за одного пацієнта виплачують за такими тарифами:

Базова ставка за пацієнта віком від 18 до 39 років – 370 грн/рік.
Від 40 до 64 років – коефіцієнт 1,2, тобто 444 грн/рік.
Діти до 5 років – коефіцієнт 4, тариф становитиме 1480 грн/рік.
Діти 6-18 років – коефіцієнт 2,2, тариф – 814 грн/рік.
Для людей віком від 65 років – коефіцієнт 2 і тариф становитиме 740 грн/рік.