інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
Дізнайся свій статус: пройди тест на ВІЛ
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


21 березня на Львівщині розпочалася профілактична акція «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання», яка буде тривати до 18 квітня 2016 року.


Цьогорічним гаслом до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є: "Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу".

«Спостерігається зниження рівня захворюваності та смертності на туберкульоз у Львівській області. Так, за минулий рік в області було виявлено 1509 хворих на всі форми туберкульозу, з них на туберкульоз легень – 1316, ко-інфекцію – 143. Померло 309 осіб, 53 – до року спостереження. Для порівняння у 2014 році: померло 359 осіб, 64 – до року спостереження», - зауважує головний фтизіатр департаменту.

Профілактикою та лікуванням туберкульозу спеціалісти займаються протягом року, а не тільки під час акції. Впродовж цього місяця лише посилюється робота з ЗМІ для підвищення обізнаності населення про глобальну епідемію. «У нас є всі можливості, щоб виявити, діагностувати та лікувати хворого. Лікування проходить, як за кошти державного бюджету, так за кошти Глобального Фонду. На базі ЛРФПЦ функціонує лабораторія ІІІ рівня, яка є однією з кращих в області. Діагноз туберкульозу встановлюється на протязі 3-5 годин, ідентифікація чутливості – впродовж 10-12 днів (ще донедавна результат таких обстежень був відомий лише за 2-3 місяці). Швидка лабораторна діагностика дає змогу значно скоротити тривалість лікування хворого», - зазначив Любомир Рак.

«Щорічно у Львівській області виявляється до 8 тисяч хворих на ХОЗЛ, минулого року від цієї недуги померла 831 особа. Тому метою проведення таких акцій є можливість виявлення хворих на ХОЗЛ на ранній стадії, оскільки запущені випадки складніше лікувати», – додала головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.

Юлія Летц, головний спеціаліст з дитячої фтизіатрії, повідомила, що минулого року, на Львівщині, у дітей було виявлено 43 випадки захворювання на туберкульоз, з них 11 – мультирезистентних форм. Показник захворюваності на туберкульоз у 2015 році склав 8,9 на 100 тис. дитячого населення. Ситуація цього року ускладнилась у зв’язку з відсутністю вакцини. Вже за три місяці 2016 року зареєстровано 15 дітей хворих на туберкульоз, 10 з яких мають мультирезистентну форму (дітей до 1 року – четверо). Фахівець зазначила, що провакцинованими у Львівській області є 15,4% дітей, при нормі – 95-98%. Такої складної ситуації, особливо з мультирезистентним туберкульозом, не спостерігалося протягом останніх 15 років.

Туберкульоз не вирок. Туберкульоз лікується при вчасному виявленні та при бажанні пацієнта лікуватись.

У разі появи симптомів (довготривалого кашлю, нічної пітливості, субфебрильної температури, загальної слабкості та втрати ваги), потрібно звернутись до дільничого лікаря за місцем проживання для проведення подальших обстежень.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі