інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | платні послуги
Cтворення сучасного навчально-наукового комплексу європейського зразка.

Інформація


Що таке відділення анестезіології та інтенсивної терапії?

Що таке відділення анестезіології та інтенсивної терапії? Мабуть, кожен з нас чув слово «реанімація» і з кінострічок може вважати, що знає, чим тут займаються медики. Але спробуймо розібратись, що ж насправді означає бути медиком цього відділення

Робота відділення анестезіології та інтенсивної терапії виправдано вважається нелегкою. Адже сюди поступають пацієнти у вкрай важких станах, що потребують інтенсивної терапії, лікування та догляду 24/7.

Візьмемо для прикладу пацієнтів із політравмами – тобто поєднаними пошкодженнями різних органів і тканин. Як тільки вони поступають в так звану «червону зону», їм проводять відразу діагностику з виявленням домінуючих травм, які загрожують життю, протишокову терапію, а найчастіше – надають і реанімаційну допомогу для ліквідації загрози життю, при цьому пацієнта зазвичай готують до операції для усунення внутрішніх кровотеч.

«Найбільш важко психологічно та морально працювати з пацієнтами, в яких політравми. Наприклад, зараз у нас лежить жінка середнього віку, у якої пошкоджені абсолютно всі органи після ДТП: поламані дві кінцівки, поламаний таз, розірвана селезінка і печінка, поламані дві руки, важка травма голови, розбиті ребра тощо. Вона вже третій тиждень у нас», – розповідає завідувач відділення, доктор медичних наук Наталія Матолінець, яка працює в лікарні вже 20 років.

В гострому періоді таким одним хворим можуть одномоментно займатись 10-15 лікарів, а перші 24 години пацієнта не залишають ні на мить.

«На моїй пам’яті найдовше у нас пролежав 18-річний хлопець, пасажир автомобіля. У нього був дифузний аксональний забій головного мозку, він мав роздроблений таз, розірваний сечовий міхур, розірвану печінку. Він пройшов через усі можливі гнійно-септичні ускладнення – і менінгоенцефаліт, і тяжку пневмонію, і тяжкий сепсис з поліорганною недостатністю – і це все на фоні важкої травми голови. Тривалий час був без свідомості на штучній вентиляції легень. А на 107 день ми його перевели у відділення фізичної реабілітації на спонтанному диханні і в свідомості на рівні елементарного контакту», - пригадує лікар.
І додає:
«Що найважче? Що будь-якої миті ми можемо втратити пацієнта, скільки б сил не вклали в його виздоровлення. Зараз взагалі наша лікарня єдина приймає пацієнтів з політравмами. Адже у зв'язку з #Covid19 інші медзаклади були перепрофільовані. Тому навантаження на персонал відділення зріс в рази. Зараз у нас 39 пацієнтів, з них 28 на апаратах ШВЛ, а також з 12 - з Covid-пневмоніями – 6 осіб на ШВЛ. Але ми працюємо, не покладаючи рук, аби кожен з них якомога швидше вилікувався і повернувся додому. До своїх родин».