інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
Дізнайся свій статус: пройди тест на ВІЛ
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання у Львівській області

Cтартувала акція «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання у Львівській області», яка триватиме з 25 березня до 22 квітня. У цей час сімейні лікарі повинні приділяти особливу увагу пацієнтам щодо здоров’я їх органів дихання.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надії Рудницької, зараз проводиться місячник з активного виявлення хворих на туберкульоз і хронічним обструктивним захворюванням легень. Ці хвороби йдуть паралельно, оскільки дуже часто туберкульоз є причиною виникнення хронічного обструктивного захворювання.

«Мета цього місячника визначити пацієнтів на ранніх стадіях, щоб пацієнт міг повноцінно жити, працювати, не задихатись і бути активним у житті. Чому варто боятись хронічного обструктивного захворювання легень? У першу чергу, тому що це захворювання викликає задишку. Зазвичай, коли пацієнти звертаються з задишкою до лікаря, у легеневій тканині та бронхах вже проходять незворотні зміни. Зазвичай це захворювання з’являється у людей після 40 років».

У цей місяць усі охочі можуть звертатись за місцем своєї реєстрації до сімейного лікаря. Пацієнтам задають питання про кашель, задишку та інші, пов’язані з цим. Тоді за відповідями на питання лікарі визначають чи скерувати їх на спірографічне обстеження.

Також Рудницька додала, що зараз, на жаль, спірографічне обстеження не входить у перелік безкоштовних.

За 2018 рік з хронічним обструктивним захворювання легень зареєстровано 1056 пацієнтів. А всього станом на сьогодні у Львівській області зареєстровано близько 18 тисяч таких пацієнтів. З хронічним бронхітом таких зареєстровано значно більше – близько 37 тисяч.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі