інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | платні послуги
Cтворення сучасного навчально-наукового комплексу європейського зразка.

Інформація


На Львівщині стартувала акція з профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків (22 листопада – 6 грудня)

Департамент охорони здоров’я проводить акцію «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» у Львівській області. З цього приводу, сьогодні, 22 листопада відбувся брифінг за участі т.в.о.заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрія Васька, заступника генерального директора Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ореста Тріля та завідувача відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрія Дійчука.

«Ця акція проводиться щороку, не тільки в Україні, а й у всьому світі. Вона спрямована на покращення поінформованості населення. Рак передміхурової залози (РПЗ) - одна з найважливіших медичних проблем, займає друге місце серед причин смерті від злоякісних новоутворень у чоловіків і є найбільш поширеним захворюванням в Європі», - повідомив Андрій Васько.

За словами Юрія Дійчука, онкологи та урологи у цей місяць не голяться аби викликати запитання «чому» – і у відповідь розповісти про потребу регулярних перевірок свого здоров’я. «Це проблема досить серйозна. Захворюваність зростає. Тому чоловікам після 50 років необхідно здати аналіз на PSA аби перевірити своє здоров’я. За 15 років рівень захворювання зріс у 2 рази. Проведення подібних акцій є надзвичайно необхідним заходом, адже вчасна діагностика дозволяє виявити патологію на ранній стадії, а відтак – зберегти життя людини».

«Ми зазвичай проводили такі акції у вересні, а цього року вирішили провести у листопаді, приєднавшись до західного флешмобу – місяць «Вусопад» (Movember – так називають відрощування вусів впродовж листопада). Всі урологи відділення також підготувались до акції, запустивши вуса та бороди аби привернути увагу до цієї проблеми. Наголошую, акція має на меті обстежити здорових чоловіків. Під час проведення минулорічної акції у Львівський області оглянуто 7610 пацієнтів. Проведено дослідження на простатспецифічний антиген у 2666 пацієнтів та УЗД простати - 3870 пацієнтів», - зазначив Орест Тріль.