інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | платні послуги
Cтворення сучасного навчально-наукового комплексу європейського зразка.

Інформація


Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні

За минулийт тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 143 тисяч українців. Наразі циркуляцію вірусів грипу не підтвержено лабораторно. З початку епідемічного сезону проти грипу вакцинованувались 7931 людина.

Тиждень 42/2018 (15–21.10.2018)
- Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні перебуває на неепідемічному рівні, притаманному для початку епідемічного сезону. Інтенсивний показник захворюваності становить 338,3 на 100 тисяч населення, що на 34,8 % менше епідемічного порогу по Україні.
- Протягом звітного тижня на грип та ГРВІ захворіло 142 814 людей, із них 70,1% — діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем, рівень захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зменшився на 6,9 % та 6,7 % відповідно.
- Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
- За даними дозорного епіднагляду, за тиждень зареєстровано 30 випадки грипоподібного захворювання та 11 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції, проте лабораторного підтвердження наявності вірусів грипу не отримано.
- В Україні відсутнє географічне поширення грипу і ГРВІ та низька інтенсивність епідемічної активності, без перевищення епідемічних порогів.
- З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 7931 людину, із них 84,6 % - люди з груп ризику.
Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу
- висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів;
- лихоманка;
- головний біль;
- ломота у м’язах і суглобах;
- загальна слабкість;
- втрата апетиту, можливо, нудота;
- кашель, що може тривати більше двох тижнів;
- нежить.
Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. За перших симптомів звертайтеся до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Профілактика грипу
Щорічне щеплення від грипу — це найкращий спосіб:
- зменшити ризик захворіти на грип;
- зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.
Протягом найближчих тижнів до аптек доставлять усі 350 000 доз вакцини проти грипу. Тож українці зможуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин складе від 250 до 350 грн.
Цього року українцям будуть доступні дві вакцини проти грипу: вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.
Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.
Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.
За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:
- вірус, подібний до A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
- вірус, подібний до A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
- вірус, подібний до B/Colorado/06/2017.
Саме до цих небезпечних штамів допоможуть сформувати імунітет вакцини.