29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
На Львівщині стартували дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


29 жовтня – Всесвітній день псоріазу

«Лікуй псоріаз серйозно, наші життя залежать від цього!» («Treat psoriasis seriously, our lives depend on it!”) - таке гасло Всесвітнього дня псоріазу, 29 жовтня, запропоновано цього року Міжнародною Федерацією Асоціації хворих на псоріаз.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я ЛОДА з дерматовенерології Орися Сизон, у Львівській області захворюваність на псоріаз за останні 20 років зросла в 2,8 разу, а вперше виявлений дерматоз в осіб до 18 років - в 3,2 разу.

З метою привернення уваги до цієї проблеми, з нагоди Всесвітнього дня псоріазу, 29-30 жовтня проводитимуться консультації для хворих на псоріаз, ранній скринінг у них коморбідних станів (серцево-судинної системи, цукрового діабету, метаболічного синдрому та його окремих ознак), що сприятиме підтримці пацієнтів та підвищенню обізнанності населення про цю недугу.

Для проходження обстеження можна звертатися 29-30 жовтня з 10.00 до 15.00 на кафедру дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького за адресами:
1. м.Львів, вул.Коновальця, 1 (4-й поверх)
2. Львівська обл., Пустомитівський р-н, с.Сокільники, вул.Короля Данила, 2.

Фахова діагностика - запорука правильного лікуваня! Скористайтесь можливістю пройти якісне обстеження!

Довідково:

Псоріаз - хронічне неінфекційне імуно-опосередковане захворювання з генетичною схильністю, що переважно вражає шкіру та суглоби. За частотою розповсюдження псоріаз посідає друге місце після алергодерматозів у дітей і підлітків. Доволі часто перші клінічні прояви псоріазу вже можна виявити навіть у перші 3 роки життя.

Як правило, псоріаз періодично загострюється і вилікувати його остаточно неможливо, однак це захворювання можна контролювати та не давати йому впливати на якість життя пацієнта.

Поширеність псоріазу в популяції складає від 1,5 до 3 %, зокрема: у західноєвропейських країнах – більш ніж 2%, в інших країнах Європи – не перевищує 6% (в Ірландії – 5,5%, Іспанії – 3,7%, Швеції – 2,3%, США та Канаді ці показники 2,2% – 4,7% відповідно). Приблизно 20 % пацієнтів із псоріазом можуть також мати артропатичний псоріаз.

Негативний вплив псоріазу на якість життя є порівняним із впливом ішемічної хвороби серця, діабету, депресії та онкологічних захворювань. Набряклі та деформовані суглоби, а також прояви інвалідності у хворих з артропатичним псоріазом можуть призвести до відчуття стигматизації. Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій, а також психоемоційна дезадаптація дітей і підлітків у препубертатний і пубертатний періоди, дозволяють розглядати цю медичну проблему як соціальну.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі