24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
На Львівщині стартували дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY), заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення понад 30-річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті,

Що треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт, розповідає експерт департаменту охорони здоров'я з епідеміології Наталія Тімко.
1. Поліомієліт – це дуже заразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Вірус може передаватися через брудні руки, забруднену воду та повітряно-краплинним шляхом від хворих. Поки хоча б 1 людина в світі хворіє на поліомієліт, жодна країна не може спати спокійно! Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин.
2. Не існує ліків проти вірусу поліомієліту: імунізація є єдиним ефективним захистом.
3. Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році підтверджено міжнародними організаціями з охорони здоров’я.
4. Будь-яка дитина, що не отримала усіх щеплень згідно календаря, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.
5. ВСІ діти в Україні у 2 і 4 місяці повинні бути вакциновані інактивованою вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років - живою поліовакциною.
6. Оральна поліовакцина (ОПВ) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.
7. Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 р. до лише 243 випадків у 2014.
8. Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціативи щодо ліквідації поліомієліту. Безпека наших дітей – наша відповідальність.
9. Спалах поліомієліту доводить наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту був хронічно низький рівень імунізації в країні. В 2016 та 2017 роках на Львівщині вакциновано проти поліомієліту близько 50%.
10. Кожен може долучитися до того, щоб діти отримали вакцини. Родини мають знати реальні факти про поліомієліт та користь вакцинації. Поговоріть зі своїми друзями та сусідами. Розкажіть про хворобу учням у школі. Вийдіть до свого оточення та висловіть свою позицію на підтримку імунізації дітей. Існує так багато шляхів, щоб допомогти захистити українських дітей!

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі