24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Інформація


24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY), заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення понад 30-річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті,

Що треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт, розповідає експерт департаменту охорони здоров'я з епідеміології Наталія Тімко.
1. Поліомієліт – це дуже заразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Вірус може передаватися через брудні руки, забруднену воду та повітряно-краплинним шляхом від хворих. Поки хоча б 1 людина в світі хворіє на поліомієліт, жодна країна не може спати спокійно! Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин.
2. Не існує ліків проти вірусу поліомієліту: імунізація є єдиним ефективним захистом.
3. Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році підтверджено міжнародними організаціями з охорони здоров’я.
4. Будь-яка дитина, що не отримала усіх щеплень згідно календаря, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.
5. ВСІ діти в Україні у 2 і 4 місяці повинні бути вакциновані інактивованою вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років - живою поліовакциною.
6. Оральна поліовакцина (ОПВ) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.
7. Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 р. до лише 243 випадків у 2014.
8. Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціативи щодо ліквідації поліомієліту. Безпека наших дітей – наша відповідальність.
9. Спалах поліомієліту доводить наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту був хронічно низький рівень імунізації в країні. В 2016 та 2017 роках на Львівщині вакциновано проти поліомієліту близько 50%.
10. Кожен може долучитися до того, щоб діти отримали вакцини. Родини мають знати реальні факти про поліомієліт та користь вакцинації. Поговоріть зі своїми друзями та сусідами. Розкажіть про хворобу учням у школі. Вийдіть до свого оточення та висловіть свою позицію на підтримку імунізації дітей. Існує так багато шляхів, щоб допомогти захистити українських дітей!