інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Інформація


11 жовтня - Всесвітній день захисту зору

Кожного другого четверга у жовтні відзначається Всесвітній день захисту зору, коли люди повинні замислитись про можливості профілактики сліпоти та проблем, пов’язаних із зором, адже три чверті випадків таких захворювань можуть бути попереджені або вилікувані.

Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ.

В сучасному світі значне навантаження на очі створює вплив комп’ютерів, телефонів, телевізорів, різних електронних пристроїв, без яких більшість людей не уявляє свого життя.

Одним з найпідступніших офтальмологічних захворювань є глаукома, оскільки на початкових стадіях перебігає безсимптомно, а з часом призводить до незворотної втрати зору. Хвороба розвивається внаслідок підвищення внутрішньоочного тиску, найчастіше у осіб віком понад 40 років. В Україні близько 15% сліпих осіб втратили зір саме внаслідок глаукоми.

За підсумками цьогорічної акції з ранньої діагностики та профілактики глаукоми, що проходила у лікувально-профілактичних закладах Львівської області за сприяння Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з 12 лютого по 30 березня 2018 року, підозру на глаукому встановлено у 674 осіб, вперше виявлено патологію у 127 осіб.

Відчуття сухості ока, почервоніння очей, сльозотеча та інші дискомфортні стани, які частіше посилюються під кінець робочого дня, можуть бути наслідком недосипання, сухого повітря в приміщенні, перенапруження, а іноді - і більш серйозного захворювання очей.

Як зберегти зір?
1) Не паліть! Ця погана звичка вражає не тільки легені, але і впливає на якість зору, зокрема, внаслідок паління підвищується внутрішньоочний тиск.
2) Слідкуйте за правильним розташуванням монітора при роботі за комп’ютером.
3) Давайте відпочинок очам. Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером або читанням, хоча б раз на годину давайте очам відпочити кілька хвилин.
4) Захищайте очі від яскравого сонячного світла. Одягайте якісні сонцезахисні окуляри, не економте на своєму зорі, купуючи дешеві окуляри, які не лише не захищають очі, а навпаки, шкодять.
5) Контролюйте рівень артеріального тиску. Багато захворювань очей безпосередньо пов'язані з артеріальною гіпертензією.
6) Частіше вживайте в їжу чорницю, зелень, овочі та фрукти, багаті на вітаміни.
7) Одягайте спеціальні захисні окуляри при роботі, щоб запобігти пошкодженням рогівки (наприклад, під час зварювальних чи інших небезпечних робіт).

Прості правила можуть допомогти зберегти зір на довгі роки. В разі появи будь-яких ознак захворювання очей, негайно звертайтеся до лікаря-офтальмолога!