інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
Дізнайся свій статус: пройди тест на ВІЛ
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


На Львівщині стартувала акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»

Від сьогодні на Львівщині розпочалася акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок», яка триватиме до 19 жовтня.

«Рак грудної залози найбільш розповсюджений вид раку у жінок. Нажаль, найчастіше він зустрічається у молодих жінок від 45 років з піком захворювання у 55-65рр. Щороку помирає від цього раку майже 6 тис жінок в Україні. Дуже багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях і в результаті знижується ефективність лікування та одужання. Завдяки широкому впровадженню мамографічних обстежень рівень ранньої діагностики значно покращився», - зазначив заступник генерального директора з лікувальної частини Львівського онкологічний регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

За словами головного експерта департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлани Струк, найбільшим фактором ризику є наявність вірусу папіломи людину, для раку шийки матки найбільш агресивний 16-18 тип. Також до факторів ризику належать куріння, вживання імунодепресантів, стан імунної системи. «За минулий рік на облік з патологією шийки матки стала 261 жінка, наймолодша пацієнтка віком 24 роки, найстарша - 86 років. Хоч би раз на рік (або три роки) кожна жінка має бути оглянута лікарем-гінекологом жіночої консультації, що допоможе уберегти себе від раку, виявити і розпізнати перші симптоми».

“У дні акції закликаємо жінок пройти цифрову мамографію. Обстеження можна пройти у міжрайонних скринінгових центрах, які мають сучасне обладнання і розташовані у Львові, Дрогобичі, Червонограді, Самборі, Стрию. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може здійснити і ваш сімейних лікар та ваш акушер-гінеколог”, - додав Орест Тріль.

«Новостворений Львівський центр громадського здоров’я підтримує дану акцію в плані розвитку превентивної медицини. Львівська область є унікальна завдяки впровадженням заходів проекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій». Жінкам стало можливо виконувати більш інформативні дослідження. І найголовніше: попри дієве і високоякісне обладнання – маємо продовжувати роз'яснювальну, інформаційну кампанію. Життя жінок залежить від їхньої відповідальності за власне здоров’я: регулярні і вчасні обстеження можуть врятувати їхнє життя», - директор Центру Мар’яна Служинська.

Приходьте на обстеження, не чекайте симптомів!

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі