інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
На Львівщині стартувала акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


На Львівщині стартувала акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»

Від сьогодні на Львівщині розпочалася акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок», яка триватиме до 19 жовтня.

«Рак грудної залози найбільш розповсюджений вид раку у жінок. Нажаль, найчастіше він зустрічається у молодих жінок від 45 років з піком захворювання у 55-65рр. Щороку помирає від цього раку майже 6 тис жінок в Україні. Дуже багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях і в результаті знижується ефективність лікування та одужання. Завдяки широкому впровадженню мамографічних обстежень рівень ранньої діагностики значно покращився», - зазначив заступник генерального директора з лікувальної частини Львівського онкологічний регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

За словами головного експерта департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлани Струк, найбільшим фактором ризику є наявність вірусу папіломи людину, для раку шийки матки найбільш агресивний 16-18 тип. Також до факторів ризику належать куріння, вживання імунодепресантів, стан імунної системи. «За минулий рік на облік з патологією шийки матки стала 261 жінка, наймолодша пацієнтка віком 24 роки, найстарша - 86 років. Хоч би раз на рік (або три роки) кожна жінка має бути оглянута лікарем-гінекологом жіночої консультації, що допоможе уберегти себе від раку, виявити і розпізнати перші симптоми».

“У дні акції закликаємо жінок пройти цифрову мамографію. Обстеження можна пройти у міжрайонних скринінгових центрах, які мають сучасне обладнання і розташовані у Львові, Дрогобичі, Червонограді, Самборі, Стрию. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може здійснити і ваш сімейних лікар та ваш акушер-гінеколог”, - додав Орест Тріль.

«Новостворений Львівський центр громадського здоров’я підтримує дану акцію в плані розвитку превентивної медицини. Львівська область є унікальна завдяки впровадженням заходів проекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій». Жінкам стало можливо виконувати більш інформативні дослідження. І найголовніше: попри дієве і високоякісне обладнання – маємо продовжувати роз'яснювальну, інформаційну кампанію. Життя жінок залежить від їхньої відповідальності за власне здоров’я: регулярні і вчасні обстеження можуть врятувати їхнє життя», - директор Центру Мар’яна Служинська.

Приходьте на обстеження, не чекайте симптомів!

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі