інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Інформація


1-7 серпня – Тиждень підтримки грудного вигодовування

З 1 по 7 серпня 2018 року, в рамках Всесвітного тижня грудного вигодовування, у Львівській області триває Тиждень підтримки грудного вигодовування.

Девіз Всесвітнього тижня грудного вигодовування 2018 року: «Грудне вигодовування - основа життя».

Грудне вигодовування покращує здоров'я, благополуччя, а також виживання жінок і дітей в усьому світі. Це універсальне рішення, яке створює для всіх рівні можливості, забезпечуючи кожному необхідні умови від самого початку життєвого шляху.

Метою заходів, які проводяться протягом Тижня, є популяризація грудного вигодовування як природного та надійного шляху до здорового гармонійного розвитку дитини. Грудне молоко визнане ідеальною їжею для дитини – натуральне, стерильне, тепле, воно легко перетравлюється та засвоюється, захищає від різноманітних захворювань, сприяє здоровому розвитку дитини. Впливає грудне вигодовування і на здоров`я матері. Воно зменшує ризик післяпологової кровотечі, зменшує ризик розвитку злоякісних новоутворень молочних залоз, матки та яєчників, профілактиці мастопатії, зміцнює здоров’я жінки, а ще суттєво заощаджує бюджет. Грудне вигодовування сприяє становлення налагодженню психоемоційного зв’язку, близьких, довірливих відносин між матір’ю та дитиною.

Одним з найважливіших індикаторів успішності підтримки грудного вигодовування є впровадження в закладах охорони здоров’я Розширеної Ініціативи ВОЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань підтримки грудного вигодовування Ольга Шлемкевич, станом на січень 2018 року у Львівській області статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» (ЛДД) мають 58,73% закладів охорони здоров’я. Більше 90% дітей народжуються в пологових стаціонарах, які мають статус ЛДД. За офіційною статистикою близько 62% дітей перебувають на ВГВ до 6 міс.

Існують незаперечні докази того, що оптимальне грудне вигодовування впливає на:
матір
- допомагає регулювати народжуваність,
- знижує ризик раку молочної залози і раку яєчників,
- зменшує ймовірність виникнення гіпертонії.
Дитину:
- бореться з інфекційними захворюваннями,
- зменшує ймовірність виникнення і важкість протікання діареї,
- знижує частоту респіраторних захворювань і гострого середнього отиту,
- запобігає карієсу та патологічному прикусу, а також підвищує рівень інтелекту.
Рекомендації з оптимального годування дітей грудного та раннього віку
Оптимальне грудне вигодовування життєво важливе для доброго здоров'я та благополуччя як жінок, так і дітей протягом всього життя.
Рекомендації ВООЗ і ЮНІСЕФ полягають в наступному:
- Ранній початок грудного вигодовування протягом години після народження дитини.
- Виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя.
- Введення поживного і безпечного прикорму у віці шести місяців поряд з продовженням грудного вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і більше.
Економічні та екологічні витрати у результаті відмови від грудного вигодовування.
Короткострокові та довгострокові витрати, пов'язані з відмовою від грудного вигодовування
Низький рівень грудного вигодовування сприяє підвищенню захворюваності, що призводить до збільшення витрат на лікування та медичний догляд.
Виробництво, упаковка, зберігання, доставка та приготування сумішей для штучного вигодовування завдає шкоди навколишньому середовищу.