інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
Дізнайся свій статус: пройди тест на ВІЛ
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


Що варто знати про дифтерію

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Факторами передачі також можуть бути предмети побуту. Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників. Коли вона потрапляє у дихальну систему, виробляє токсин, що блокує синтез білка в клітинах. В результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.

Захворювання на дифтерію зустрічається в усьому світі. Максимальна кількість випадків зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

а останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків (серед них – 2 дітей), 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих.

Дифтерія — вакцинокерована інфекція. Хворіють на дифтерію не щеплені або невірно щеплені особи.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:
- біль у горлі,
- підвищена температура, лихоманка,
- набряк слизової оболонки ротоглотки,
- наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,
- набряк шиї,
- збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:
- блокування дихальних шляхів,
- інфекційно-токсичний шок,
- пошкодження серцевого м'яза (міокардит),
- ураження нервової системи,
- нефрозонефрит,
- легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).


Профілактика

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Щеплення проводяться у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). А також існує мережа приватних кабінетів щеплень, де можна отримати щеплення за власні кошти.

У Львівській області достатньо вакцини (АКДП, АДП, АДП-м), щоб забезпечити надійний захист проти дифтерії і дітям, і дорослим.

Щеплення можна провести в поліклініці чи амбулаторії за місцем проживання або відповідно до укладених декларацій після консультації з педіатром чи сімейним лікарем.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі