26 червня - Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Інформація


26 червня - Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом

Міжнародний день боротьби з вживанням наркотиків та їх незаконним обігом, що відзначається щорічно 26 червня, був заснований в 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН на знак активізації діяльності та співпраці для створення суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Наркоманія - це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, що характеризується непереборним потягом до даної речовини, що в малих дозах викликає ейфорію, та призводить до виникнення психічної та фізичної залежності від ефекту дії цієї речовини. Систематичне вживання наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні дози. При наркоманії уражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психічні розлади, розвивається соціальна деградація. Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

За оцінками ООН, загальна кількість осіб, що вживають наркотики, складає не менше 3% населення планети, або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років. Збільшується частка неповнолітніх і підлітків, а також жінок, що споживають наркотики. За даними спостережень кількох останніх років, в Україні на обліку перебуває близько 100 тисяч наркозалежних осіб. При цьому наркоманія загрозливо «молодшає»: якщо кілька років тому до чверті українських школярів віком 13-16 років вживали наркотики хоча б один раз, то зараз трапляються випадки, що наркотики пробують і 10-річні діти.

Довідково:

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з наркології Мирослава Кабанчик, станом на 1.01.2018 року на Львівщині під диспансерним спостереженням знаходиться 1481 наркозалежна особа, з них 336 осіб у районах Львівської області та 1145 – у місті Львові та містах обласного підпорядкування. Протягом минулого року на облік взято 95 осіб.

Під профілактичним спостереженням з приводу вживання наркотичних речовин перебуває 96 осіб.

Під диспансерним спостереженням з метою лікування, реабілітації та профілактики перебуває 7 підлітків, що мають розлади психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних речовин (5 - у районах області та 2 – у місті Львові).

За даними Львівського обласного центру громадського здоров’я, парентеральний шлях передачі ВІЛ, пов’язаний з вживанням ін’єкційних наркотиків, у I кварталі 2018 року знизився і склав 25,5% (24 особи) при 34,5% (40 осіб) за аналогічний період 2017 року. Проте, слід зазначити, що ВІЛ-інфекція продовжує поширюватися серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики.