В лікарні швидкої медичної допомоги у Львові встановили цифровий телекерований рентген-апарат

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація
Болить живіт, відчуваєте нудоту, здуття чи інші розлади травлення? Тоді вам до нас на ендоскопічне обстеження.

Інформація


В лікарні швидкої медичної допомоги у Львові встановили цифровий телекерований рентген-апарат

Медичні заклади Львова оновлюють сучасним обладнанням. Для комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги закупили цифрову телекеровану рентгенівську систему, завдяки якій проводять швидку і точну діагностику в режимі рентгеноскопії та рентгенографії без будь-яких обмежень. Таких рентген-апаратів в Україні є лише два. Щоденно за допомогою апарату в лікарні обстежують до 35 пацієнтів, і загалом уже провели 4,5 тисяч обстежень на новому обладнанні.

Вартість цифрової рентгенівської системи японської фірми «Shimadzu» — 9,4 млн. грн., також зробили ремонт в цьому відділенні на суму 500 тис. грн.

Як розповіла головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Оксана Воробель, нове обладнання, яке придбали вкінці минулого року, є дуже важливим для роботи лікарні, бо в ній є два травматологічні і три хірургічні відділення, відділення нейрохірургії, дуже часто доправляють пацієнтів у важкому стані після ДТП, пацієнтів з гострими травмами, яких треба швидко і якісно обстежити. Цей апарат може робити як рентгенографію, так і рентгено­скопію, що дуже важливо для важкотравмованих, а також можна робити відеозапис діагностики.

«Таких рентген-апарати є два в Україні, один в нас, інший в Інституті серця у Києві. Апарат був введений в експлуатацію в листопаді 2017 року. Головною перевагою цього апарату є великий детектор, адже ми можемо охоплювати зону огляду у розмірі 43 на 35 сантиметрів. Порівнюючи його з іншим апаратом, який ми використовуємо вже 10 років і зона охоплення якого становить 33 сантиметри, можемо побачити значну різницю в роботі. До прикладу, інколи нам доводиться двічі опромінювати пацієнта, щоб охопити потрібну ділянку. Ще однією важливою перевагою нового апарату є наявність безпровідного детектора, який можна зняти зі стійки, до якої він закріплений. У випадку, якщо пацієнт не може встати з ліжка, ми просто переміщуємо касету, яка фіксує інформацію під ліжко пацієнта, і таким чином отримуємо інформацію. Багатофункціональний стіл пацієнта може опускатись в горизонтальному положенні, а плаский динамічний детектор дозволяє охоплювати одразу велику зону обстеження.

Якщо раніше при проведенні рентгеноскопічного обстеження нам потрібно було вдягати спеціальні рукавиці й таким чином пульпувати пацієнта, то зараз в нас є маніпулятор, який робить це за нас. Також маємо зручне програмне забезпечення, яке дозволяє задати комп’ютеру чітке завдання — сканувати конкретну частину тіла та об’єднати кілька зображень в одне. Дуже важливим є те, що тут доступна програма «зшивання» — можна із декількох рентгенограм зшити один знімок", — пояснює завідувач рентгенологічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Орест Сенюк.

Зазначимо, що окрім лікарні швидкої медичної допомоги, торік рентген-обладнання придбали ще для 4 медичних закладів Львова, де воно було застарілим і себе вичерпало. Загальна вартість 5 рентген-апаратів склала 23,3 млн. грн.

«Минулого року нам вдалося оновити рентгенологічне обладнання в медичних закладах, скерувавши на його придання більшу частину коштів з бюджету розвитку, яка була передбачена на галузь охорони здоров’я.

Один з найпотужніших рентген-апаратів, вартістю 9,4 млн. грн., було придбано для лікарні швидкої допомоги, зважаючи на специфіку її роботи. Окрему рентгенівську систему, вартістю 2,8 млн. грн., придбали для 2-го поліклінічного відділення 6-ї поліклініки, що у Винниках. Там рентген-апарату не було близько 10 років, і пацієнти в той час були змушені обстежуватись або в місцевому госпіталі, або у Львові. Також для трьох найбільших наших поліклінік — у Франківському, Сихівському і Залізничному районах, а це, відповідно, 2-га, 4-та та 5-та поліклініки, було придбано цифрові рентген-апарати, загальною вартістю 11,1 млн. грн.", — розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

З його слів, з часом все обладнання вичерпує свій ресурс і його треба замінювати, і це постійний процес. Хоча коштів ні міських, ні державних на ці потреби не вистачає.

«В жодній країні світу бюджетних коштів на стовідсоткове забезпечення лікарень не вистачає. Тому системи охорони здоров’я побудовані, як правило, на змішаній системі фінансування: це і бюджетне фінансування, і страхова медицина, і благодійні фонди, і особисті пожертви громадян. Адже кожен рік продукуються нова і нова сучасна техніка, і в світі прийнята техніка експлуатації нового апарату впродовж 5 років — через 5 років він підлягає заміні не тому, що він поганий, а тому що з’явились нові технології.

Якщо говорити про комп’ютерний томограф, який був закуплений для лікарні за кошти міського бюджету у 2004 році, то він вже давно потребує заміни, хоча він ще працює і ми його підтримуємо в робочому стані, і це єдиний апарат у Львівській області в цій лікарні, який працює цілодобово. Також десять років тому ми встановили новий ангіограф, який отримали по державній програмі. Він в нас є, він працює, ми його підтримуємо, міняємо запчастини, але його теж треба міняти, а коштує він 50 мільйонів", — додав начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Довідка

У 2017 році для комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові закуплено фізіотерапевтичну апаратуру, рентгеноскопічну систему з додатковим обладнанням, ендоскопічний набір для нейрохірургічних втручань, лапароскопічну стійку з комплектом медичних інструментів на загальну суму понад 12,5 млн. грн. Проведено поточних і капітальних ремонтів за загальну суму понад 3 млн. грн.