інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
Що варто знати про дифтерію
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


Дізнайся більше про ВІЛ.Зроби тест в кабінеті "Довіра"/кабінеті інфекційних захворювань поліклініки за місцем проживання.


Він тихий, безсимптомний і смертельний. СНІД прогресує та забирає життя мільйонів людей. Для цієї хвороби не важлива стать, вік і статус людини. Тож всі без винятку перебувають у групі ризику.

У світі понад 40 мільйонів людей страждають на вірус імунодефіциту, який стрімко переходить у кінцеву стадію – СНІД.

Жанна була шокована, дізнавшись, що хвора. Та жінка вдячна, що дізналась про вірус вчасно, коли їй ще можуть допомогти. В Україні щоденно реєструють майже півсотні ВІЛ-інфікованих і ще у двадцяти чотирьох осіб СНІД. Щодоби внаслідок тихого вбивці помирає здесяток. Загалом, з вірусом імунодефіциту живуть близько чверті мільйона українців.

Та щоб не говорила статистика, інфікованих куди-більше, адже чимало людей й не підозрюють, що уражені цією хворобою. Існує стереотип: заразитися можуть лише наркомани, які внутрішньовенно вводять наркотик однією голкою на всіх або ж представниці найдревнішої професії.

Та нині, статистика говорить інше. Цього року в Україні лише 27 відсотків осіб інфікувалися через введення наркотичних речовин ін’єкційним способом. А от тих, хто заразився статевим шляхом – близько шістдесяти відсотків. Нещодавно, у Львові провели акцію профілактики ВІЛ_СНІДУ: кожен охочий мав змогу пройти експрес-тест на віл-статус.

Уражених імунодефіцитом не сприймає суспільство. Їх принижують, цураються й уникають. Та за допомоги медиків, віл-позитивні можуть жити з цією хворобою десятками років. 1-го грудня відзначають всесвітній день боротьби з вірусом імунодефіциту людини. Кожному з нас варто пам’ятати: віл-інфіковані теж мають право на життя.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі