інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


30 жовтня, на Львівщині стартувала акція "Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету" і триватиме до 13 листопада.


Протягом цього часу усі охочі зможуть визначити рівень цукру в крові. Акцію приурочили до Всесвітнього дня діабету, який відзначають в усьому світі 14 листопада. Вона також спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів протидії цьому захворюванню. Про це повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.

Цукровий діабет – глобальна проблема та причина величезних людських і соціально-економічних втрат. Сьогодні більше ніж 260 мільйонів людей у всьому світі страждає на цукровий діабет (ЦД). В Україні ЦД виявлений більше ніж в 1 млн. жителів, однак ця цифра в 2,5 рази менша істинної. Кожні 10 секунд світ втрачає людину хвору на ЦД, кожні 30 секунд - проводиться ампутація кінцівки внаслідок ускладнення ЦД. 3 млн. людей не знають про наявність у них ЦД, 15-19% хворих вперше дізнаються про ЦД під час гангрени нижньої кінцівки, 75% хворих на ЦД помирають від мікро- та макросудинних ускладнень. Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2 - 3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда - в 2 рази, патології нирок – в 17 разів, артеріальної гіпертензії – в 3 рази. Аналогічна ситуація спостерігається і у м. Львові. Значною мірою це пов'язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування ЦД. Простим і доступним діагностичний методом є обов’язкове визначення цукру в крові, особливо особам з групи ризику (особи з надмірною масою тіла, артеріальною гіпертензією; цукровий діабет у близьких родичів; жінки, які народили дитину більше 4 кг).

"Минулого року обстежили близько 37 тисяч осіб, виявили 2% осіб з підвищеним вмістом цукру в крові. На 1 жовтня 2016 року у Львівській області нараховують 63015 хворих на цукровий діабет, з яких 11 114 отримує лікування препаратами інсуліну. З них 619 – діти. Зокрема, факторами ризику у дітей є вага при народженні менше 2,5 або більше 4 кг, спадковість, ожиріння, висипання на шкірі, погане загоєння ран та карієс. А прогнозована кількість інсулінозалежних пацієнтів на початок 2017 року складає 11 400 осіб. Загалом в Україні майже 3% населення хворіє на цукровий діабет", - розповів головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.

За його словами, проведення профілактичних акцій сприяє зниженню рівня захворюваності, зменшенню кількості ускладнень, що виникають внаслідок цієї недуги та зменшенню витрат на лікування і покращенню якості та тривалості життя пацієнтів.

Тому усіх, кому близька ця тема, просять звертатися у поліклініки міста Львова та області. До акції приєднуються також громадські організації та аптеки, зокрема аптеки "3і", де проводитимуть безоплатне вимірювання цукру у крові.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі