інформація

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Інформація


Гінекологічне відділення №1 лікарні швидкої медичної допомоги оновилось надсучасним обладнанням


Тепер пацієнтки гінекологічного відділення №1 комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги будуть легше переносити операції і значно швидше повертатися до звичного життя. Rotary Club «Lviv-Ratusha» спільно з Rotary Club «Edmonton South» (Канада) передали для відділення лікарні ендоскопічне обладнання, яке дасть змогу виконувати лапароскопічні та гістероскопічні операції, а також проводити надсучасну діагностику у жінок.


Так, ендоскопічну систему для лапароскопії і гістероскопії та електрохірургічний апарат ARC 350 німецького виробництва, загальною вартістю 1,7 млн.грн., подарували Ротарі-Клуб «Львів – Ратуша» спільно з Ротарі-Клубуом «Едмонтон Сауз» (Канада), за сприяння Ротарі-Дистрикту 5370, Ротарі-Фундації Канади та канадського уряду.

Як пояснює завідувач гінекологічного відділення №1 комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Тетяна Хижняк, використання цього обладнання забезпечить високоточну діагностику та скоротить терміни перебування пацієнтки в лікарні.

«Йдеться про малотравматичне втручання, переваги якого – очевидні: замість одного великого розрізу виконуються три-чотири маленькі проколи, діаметром не більше одного сантиметра, через які вводять хірургічні інструменти і виконуються досить точні рухи. Операцію проводять завдяки мініатюрній камері всередині тіла пацієнта. Це зменшує травматизм і крововтрату, післяопераційний період триває значно менше – через 5-7 годин після операції пацієнтка вже може вставати, і протягом двох днів – вже може бути виписана з лікарні», - розповідає Тетяна Хижняк і додає, що таке високоякісне обладнання є просто вимогою часу, бо воно працює на швидкість і на здоров’я жінки.

Загалом впродовж року в гінекологічному відділенні №1 допомогу отримують понад 1800 жінок, і більше як 60% з них потребують тих чи інших оперативних втручань. До сьогодні близько 20-30% пацієнток оперували ендоскопічно, проте завдяки подарованому обладнанню тут тепер зможуть значно збільшити кількість малоінвазивних втручань. Окрім того, лікарі відділення постійно переймають світовий досвід, є учасниками багатьох конференцій, з’їздів і майстер-класів. Варто зазначити, що тут проводять унікальні операції в Західному регіоні щодо емболізації маткових артерій.

«Від керівництва міста та управління охорони здоров’я, від адміністрації і колективу лікарні, а також від майбутніх пацієнток хочу подякувати за таке високоякісне дороговартісне обладнання, адже воно допомагає з мінімальними крововтратами діагностувати і лікувати пацієнток. Наша лікарня – найбільша в регіоні, яка надає невідкладну допомогу цілодобово пацієнтам зі всієї України і навіть з-за кодону. Щороку кількість пролікованих збільшується, зокрема за останній рік в нас проліковано вже більше як 33,5 тис. пацієнтів, і з них майже 12 тис. потребувало оперативних втручань», - зазначила головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Оксана Воробель.

Координував проект придбання і встановлення обладнання для гінекологічного відділення лікарні член Rotary Club «Lviv-Ratusha» Юрій Малюк. «Ротарі-Клуб – спільнота, метою якої є служіння місцевій громаді. Цей проект триває близько року, і від відбувся завдяки нашому партнеру з Канади», - зазначив Юрій Малюк.

Як додав представник канадського Rotary Club «Edmonton South» Ігор Крук, тісна співпраця між клубами принесла до Львова і України чимало інвестицій для блага українців. Також триває програма професійного обміну між медиками обох країн.

Зазначимо, що гінекологічне відділення №1 надає стаціонарну гінекологічну допомогу жінкам різних вікових груп, в тому числі і дітям, з патологією статевої системи та вагітним з ускладненим перебігом вагітності, у термінах до 22 тижнів. «Тут надають своєчасну діагностику, консервативне та оперативне лікування захворювань репродуктивної системи у жінок, а також надають невідкладну гінекологічну допомогу і постійно впроваджують нові, сучасні методи діагностики, лікування та профілактики гінекологічних захворювань, патологічного перебігу вагітності. Тут на сьогодні є високий рівень безпеки оперативних втручань і належний післяопераційний догляд», - додає головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Оксана Воробель.

Загалом за останні два роки на покращення матеріально-технічної бази гінекологічного відділення №1 інвестовано понад 30 тис. грн. з міського бюджету; позабюджетних коштів у минулому році інвестовано майже 40 тис. грн.

Довідка

Лапароскопія – малоінвазивна, без пошарового розрізу передньої черевної стінки, операція, що проводиться за допомогою спеціального оптичного (ендоскопічного) обладнання. Впровадження її у практику суттєво розширило можливості лікарів хірургічного, урологічного та гінекологічного профілю. Реабілітація після лапароскопії, порівняно з традиційним лапаротомним доступом, протікає значно легше і швидше. В гінекології лапароскопія отримала особливо важливе значення – вона використовується як для діагностики багатьох патологічних станів, так і для хірургічного лікування. За статистичними даними, приблизно 95% усіх операцій може виконуватися лапароскопічно.

Гістероскопія – це ендоскопічний метод обстеження порожнини матки з допомогою оптичного обладнання, введеного в порожнину матки через цервікальний канал, з метою визначення внутрішньо-маткової патології. Гістероскопія може бути як самостійною операцією, так і застосовуватися перед лапароскопічною і лапаротомними операціями.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі