урологічне відділення

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

урологічне відділення


Завідувач відділення - Лесняк Олег Мар'янович

Контактні телефони:

(032) 258-72-52
(032) 258-72-51
(032) 258-72-57


Старша сестра відділення - Федорчак Галина Іванівна


Відділення урології є структурним підрозділом Львівської комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Відділення розраховане на 50 ліжок.

Тут цілодобово надається невідкладна, висококваліфікована, спеціалізована медична допомога хворим м. Львова та усім пацієнтам, які звернулись за допомогою.

Історія урологічної допомоги в лікарні швидкої допомоги починається з 1973року, коли консультантом урологом при відділенні хірургії в лікарні швидкої допомоги почала працювати Кушпіль Валентина Анатоліївна.

Урологічне відділення почало працювати з 1982 року під керівництвом Івашка Володимира Антоновича. У відділенні працювали такі відомі у Львові урологи як Захаров Валерій Павлович, Бренер Анатолій Давидович, Гутнікевич Іриней Ярославович, Рішняк Павло Павлович, Ковальчук Петро Максимович, Сущенко Маргарита Іванівна, Галун Микола Михайлович, Дійчук Юрій Петрович, Гусєв Евгеній Леонідович.

На даний час у відділенні працюють 14 лікарів, які надають весь спектр урологічної допомоги.

На базі відділення працює кафедра урології Львівського Національного медичного університету імені Данила Галицького.

Між лікарями відділення та працівниками кафедри налагоджена тісна співпраця, яка дозволяє надававати спеціалізовану допомогу населенню міста та області.

Лікарський колектив бере участь у розробці та впровадженні нових методів діагностики та лікування хворих, регулярно проходить стажування не лише в Україні, але й за кордоном, надає консультативну допомогу лікарям міста.

В клініці накопичено величезний досвід лікування невідкладних станів в урології. Одним з найвагоміших досягненнь є успішні результати лікування запальних органів сечостатевої системи: абсцеси та карбункули нирок, абсцеси простати, гангрена Фурн`є, гострі орхіти, флегмони та ін.

Крім звичайних оперативних втручань, у клініці застосовуються пластичні, реконструктивні та зі збереженням органу операції на нирках і сечовивідних шляхах, а саме: резекція мисково-сечовивідного сегмента з накладанням анастомозу за Гейнес-Андерсеном у модифікації Кучера, гемірезекція сечового міхура, черезміхурове зашивання міхурово-піхвових нориць, межреберні та міжм'язові доступи до нирок і сечоводів, антирефлюксні операції уретероцистонеостомії, цистектомія тощо, дроблення каменів сечового міхура апаратом "Урат", радикальна простатектомія по причині раку, радикальна нефректомія по причині раку нирки з лімфаденектомією, по ходу аорти і нижньої порожнистої вени.

У клініці постійно розробляють і впроваджують у практику різноманітні оперативні втручання та методи дослідження.

Планується впровадження екстракорпоральної та черезшкірної нефролітотрипсії з причини коралоподібних каменів і великих каменів миски.

Впроваджено різні ендоскопічні контактні методи лікування, лапароскопічні методи лікування та малоінвазивні оперативні втручання при стресовому нетриманні сечі у жінок.

Надається лікувальна, консультативна і організаційно-методична допомога хворим з розладами статевої функції. Впроваджено нові методи лікування.

З 1998 року впроваджено малоінвазивну трансуретральну резекцію аденоми простати, яка стала методом вибору в лікуванні цієї патології. Трансуретральна резекція широко застосовується в лікуванні поверхневих пухлин сечового міхура, а також рака простати при неефективності антиандрогенної терапії при гострій затримці сечі.

У низці праць дано аналіз клінічних симптомів і результатів оперативного лікування пухлин нирок, сечового міхура та яєчок. При інфільтративному раку сечового міхура виконується цистектомія. При раку простати виконується радикальна простатектомія з лімфоаденоектомією.

У клініці широко розробляють питання реабілітації хворих із захворюваннями органів сечостатевої системи. Узагальнюючи досвід, працівники клініки опрацювали чіткі рекомендації з реабілітації хворих із сечокам'яною хворобою, пієлонефритом, порушеннями статевої функції. Працівники кафедри разом з колективом відділення розробляли тактику та техніку оперативних втручань при ушкодженях уретри, сечового міхура, та нирок.

Протягом останніх років спостерігається тенденція до широкого застосування мало- інвазійних технік оперативного лікування, що дозволяє досягнути бажаних результатів з меншою травматизацією хворих, скорочення термінів перебування хворих в стаціонарі, кращих віддалених результатів.

У відділенні працюють:
Лесняк Олег Мар'янович - завідувач відділення
Оброцький Андрій Степанович - старший ординатор
Бодлак Святослав Ігорович
Дронь Юрій Іванович
Ільченко Маркіян Сергійович
Ковальчук Андрій Петрович
Коновалюк Андрій Володимирович
Марухняк Роман Володимирович
Чапля Микола Миколайович
Магола Юрій Васильович
Намазило Сергій Васильович
Писко Олег Володимирович

На базі працюють наступні працівники кафедри урології ЛНМУ:
професор, доктор медичних наук Строй Олександр Олексійович
доцент, кандидат медичних наук Дмитрієнко Володимир Васильович

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі