відділення трансфузіології

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
Що варто знати про дифтерію
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Відділення трансфузіології


Завідувач відділення - Бандуровський Борис Всеволодович

Контактні телефони:

(032) 258-71-21
(032) 258-71-22


Відділення трансфузіології створено в 1986 році з метою забезпечення потреб лікарні у донорській крові.

Штати відділення становлять 13 працівників.

Відділенням завідує лікар-трансфузіолог вищої категорії Бандуровський Борис Всеволодович .

Старша медсестра відділення - Березова Любов Миколаївна.

Кров отримуємо від безкоштовних донорів, переважно родичів і друзів хворих, яких щороку буває близько 2000 осіб.

Відділення щороку заготовлює близько 900 літрів цільної крові. З цієї крові одержуємо близько 400 літрів свіжозамороженої плазми і 500 літрів еритроцитарної маси.

Річні потреби лікарні у компонентах крові становлять 200-250 літрів свіжозамороженої плазми і 300-350 літрів еритроцитарної маси.

Ці потреби в повній мірі забезпечуються роботою власного підрозділу по заготовці крові. Надлишки отриманих компонентів крові передаються у Львівський Обласний центр крові в обмін на препарати крові , сировиною для яких являється плазма, альбумін, імуноглобуліни, діагностичні сироватки, полібіолін, кріопреципітат, антистафілококова плазма, тощо/.

З еритромаси, яка переливається у лікарні, 58% використовується у вигляді відмитих еритроцитів, а 42% - індивідуально підбирається на сумісність донорської крові з кров'ю реципіента. Завдяки цьому у лікарні не відмічаються випадки виникнення посттрансфузійних ускладнень.

З середини 2006 р вся плазма заготовлена у відділенні закладається на 6-тимісячну карантинізацію і лише після цього використовується у лікувальних і виробничих цілях. В грудні 2010 року завершено реконструкцію відділення, закуплено нове устаткування, апаратуру, створено електронну базу донорських кадрів, і на теперішній день відділення трансфузіології відповідає усім сучасним вимогам до підрозділів служби крові.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі