відділення трансфузіології

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Відділення трансфузіології


Завідувач відділення - Бандуровський Борис Всеволодович

Контактні телефони:

(032) 258-71-21
(032) 258-71-22


Відділення трансфузіології створено в 1986 році з метою забезпечення потреб лікарні у донорській крові.

Штати відділення становлять 13 працівників.

Відділенням завідує лікар-трансфузіолог вищої категорії Бандуровський Борис Всеволодович .

Старша медсестра відділення - Березова Любов Миколаївна.

Кров отримуємо від безкоштовних донорів, переважно родичів і друзів хворих, яких щороку буває близько 2000 осіб.

Відділення щороку заготовлює близько 900 літрів цільної крові. З цієї крові одержуємо близько 400 літрів свіжозамороженої плазми і 500 літрів еритроцитарної маси.

Річні потреби лікарні у компонентах крові становлять 200-250 літрів свіжозамороженої плазми і 300-350 літрів еритроцитарної маси.

Ці потреби в повній мірі забезпечуються роботою власного підрозділу по заготовці крові. Надлишки отриманих компонентів крові передаються у Львівський Обласний центр крові в обмін на препарати крові , сировиною для яких являється плазма, альбумін, імуноглобуліни, діагностичні сироватки, полібіолін, кріопреципітат, антистафілококова плазма, тощо/.

З еритромаси, яка переливається у лікарні, 58% використовується у вигляді відмитих еритроцитів, а 42% - індивідуально підбирається на сумісність донорської крові з кров'ю реципіента. Завдяки цьому у лікарні не відмічаються випадки виникнення посттрансфузійних ускладнень.

З середини 2006 р вся плазма заготовлена у відділенні закладається на 6-тимісячну карантинізацію і лише після цього використовується у лікувальних і виробничих цілях. В грудні 2010 року завершено реконструкцію відділення, закуплено нове устаткування, апаратуру, створено електронну базу донорських кадрів, і на теперішній день відділення трансфузіології відповідає усім сучасним вимогам до підрозділів служби крові.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі