І хірургічне відділення

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

І хірургічне відділення


Завідувач відділення - Ретвінський Ігор Андрійович

Контактні телефони:

(032) 258-72-62

(032) 258-72-61

Відділення на 60 ліжок функціонує для цілодобової допомоги пацієнтам із хірургічною патологією, яку надає висококваліфікований колектив лікарів.


На базі відділення працює міський центр торако-абдомінальної травми. Разом із 3 хірургічним і відділенням мініінвазійної хірургії є клінічною базою кафедри хірургії ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (завідувач доктор медичних наук, професор Матвійчук Богдан Олегович).

Завідує відділенням Ретвінський Ігор Андрійович - хірург вищої кваліфікаційної категорії. Відділення спеціалізується на наданні цілодобової ургентної допомоги населенню з гострою хірургічною патологією.

Основні захворювання - шість звітних нозологій: гострий апендицит, гострий холецистит, защемлена грижа, перфораційна виразка, гостра кишкова непрохідність, гострий панкреатит.

Поза тим, тут лікуються пацієнти з гострими і хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, судин, м'яких тканин, значна кількість пацієнтів із пухлинними захворюваннями різної локалізації.

Для лікування травмованих пацієнтів виділено 15 ліжок і створено спеціалізований центр. За рік у відділенні лікується 1700-1800 пацієнтів, виконується 1000-1100 операцій.

За основними показниками роботи (загальна і післяопераційна летальність, хірургічна активність, середній ліжкодень) 1 хірургічне відділення КМК ЛШМД є одним із кращих в області.

У сучасному вигляді відділення працює від жовтня 1982 року, коли була збудована теперішня лікарня.

До цього більшість хірургів працювала у лікарні швидкої медичної допомоги на вул.Рапопорта (колишня Джамбула).

У різні роки відділенням завідували Михайло Белегай і Михайло Смачило, працювали хірурги Анна Буланова, Любов Ващук, Олександр Абраменко, Григорій Лев, Степан Чаповський, Богдан Трач, Олександр Шугуров, Йосип Кульчик, Іванна Никула, Зорян Головін, Олександр Женченко.

Наукове керівництво здійснювали професори Михайло Павловський, Гнат Мороз, Іван Крук, Володимир Войленко, Орест Фільц, Роман Орач, доценти Михайло Лотоцький, Аркадій Король, Йосиф Голик.

Вихованцями нашої клініки є знані хірурги Дарій Бідюк, Всеволод Ващук, Віталій Інденко, Ігор Тумак.

Перше хірургічне відділення відзначається потужним кадровим складом. У колективі - 9 лікарів вищої кваліфікаційної категорії, 5 кандидатів медичних наук.

Похмурський Володимир Васильович - кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, відповідальний хірург, сертифікований торакальний хірург, доцент кафедри хірургії ФПДО ЛНМУ ім. Данила Галицького. У 1999р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Черезшкірне черезпечінкове дренування жовчних шляхів при механічній жовтяниці".

Зубенко Олег Володимирович - старший ординатор, хірург вищої кваліфікаційної категорії, відповідальний хірург.

Книш Ярослав Михайлович - кандидат медичних наук, старший ординатор центру торако-абдомінальної травми, хірург вищої кваліфікаційної категорії, сертифікований онкохірург, відповідальний хірург, багаторічний голова профкому лікарні, президент благодійного фонду "Невідкладна медична допомога". У 2004 р. захистив кандидатську дисертацію на тему "Гострий дивертикуліт товстої кишки: клініка, діагностика, лікування".

Белявська Берта Михайлівна - кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, відповідальний хірург. У 2004 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Діагностичні і тактичні помилки при гострому апендициті".

Федоришин Тарас Михайлович - кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, відповідальний хірург, асистент кафедри клінічної фармації, фармакотерапії і медичної стандартизації ЛНМУ ім. Данила Галицького. У 2008 році захистив кандидатську дисертацію "Клініко-прогностичне значення дисбалансу стероїдних гормонів при виникненні гострих ерозій і виразок травного каналу при поєднаній травмі".

Білоруський Олег Романович - хірург вищої кваліфікаційної категорії, відповідальний хірург.

Тимчій Володимир Петрович - хірург вищої кваліфікаційної категорії.

Когут Ростислав Васильович - хірург вищої кваліфікаційної категорії.

Василькевич Костянтин Юрієвич - кандидат медичних наук, хірург першої кваліфікаційної категорії, у 2006 році захистив кандидатську дисертацією "Основні принципи діагностики і лікування неорганних новотворів заочеревинного простору".

Стояновський Ростислав Степанович - хірург першої кваліфікаційної категорії.

Шеремета Ігор Михайлович - хірург другої кваліфікаційної категорії.

Федак Юрій Зеновійович - лікар-спеціаліст, хірург медичного центру "Богдан".

Квіт Адріан Дмитрович, - кандидат медичних наук, хірург першої кваліфікаційної категорії, у 2010 році захистив кандидатську дисертацію "Вілдеолапароскопія в діагностиці та лікуванні травми живота".

У відділенні клінічну роботу виконують асистенти кафедри хірургії ФПДО Голик Юрій Йосифович, Федчишин Назар Романович, Бочар Володимир Тарасович, ст. лаборант Бохонко Роман Любомирович.

Центр із надання спеціалізованої допомоги потерпілим із торако-абдомінальною травмою

Центр створено наказом Головного управління охорони здоров'я у 2003 році. У центрі надається спеціалізована цілодобова допомога потерпілим з поєднаною та ізольованою травмою грудної клітки і живота, здійснюється ургентна і планова консультаційна допомога у медичних закладах і установах м.Львова і області, інших відділеннях КМКЛШМД.

Центр виконує науково-практичні та організаційно-методичні функції, ініціює і проводить науково-практичні конференції з питань хірургічних аспектів лікування травми; здійснює наукову роботу, розробляє і впроваджує нові методики діагностики і лікування потерпілих з поєднаною та ізольованою торако-абдомінальною травмою; публікує методичні матеріали і фахові статті з даної проблеми; забезпечує статистичне опрацювання медичної документації і створення комп'ютерного банку даних.

За останні роки проведено фахові тематичні конференції з проблем лікування травми у містах Львівської області Червонограді, Золочеві, Новояворівську. Результати роботи центру викладено у матеріалах багатьох українських науково-практичних конференцій, зокрема у Києві, Харкові, Полтаві, Львові, Запоріжжі, Тернополі. Центр співпрацює зі станцією швидкої медичної допомоги і центром медицини катастроф, до створення якого мав безпосереднє відношення, спеціалізованими відділеннями аналогічного профілю інших медичних установ.

Центр бере активну участь у роботі обласної асоціації хірургів, а також близьких за фахом асоціацій: анестезіологів, травматологів, судинних хірургів тощо. Фахівці центру беруть участь у організації охорони здоров'я, зокрема є членами робочої групи з проблем лікування травми при ГУОЗ ЛОДА, розпрацювали і втілили низку пропозицій на теренах Львівщини, налагодили тісну співпрацю з лікарями районної ланки.

Також наших спеціалістів було запрошено у робочу групу МОЗ України з питань реорганізації служби екстреної медичної допомоги. У своїй практичній роботі лікарі центру керуються найактуальнішими міжнародними діагностично-лікувальними стандартами.

Для підтримання необхідної кваліфікації постійно здобувають післядипломну освіту на кафедрах Львівського національного медичного універитету ім.Данила Галицького, Київської національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

Наші спеціалісти неодноразово проходили навчання і стажування у клініках Австрії, Німеччини, Польщі. Безумовно, сприяє зростанню якості лікування травмованих пацієнтів, і не тільки, значне оновлення матеріально-технічної бази КМКЛШМД.

У цілодобовому режимі використовуємо можливості сучасного діагностичного-лікувального устаткування для виконання рентгенографії, комп'ютерної томографії, ультрасонографії, ангіографії. Удосконалюється операційна техніка.

Широкого застосування набувають методики мініінвазійних втручань: лапароскопії, торакоскопії. Зростають можливості інтенсивної терапії.

У середньому за рік у міському центрі торако-абдомінальної лікується понад 500 травмованих пацієнтів, з них близько 40 відсотків потребують хірургічної операції.

Втручання виконуються на органах грудної і черевної порожнин, при пораненнях рук, ніг, тулуба, голови і обличчя, шиї. За останні п'ять років післяопераційна летальність не перевищує п'яти відсотків.

Уперше у західному регіоні України в нашій клініці впроваджена унікальна новітня вітчизняна методика оперування на основі зварювання м'яких тканин, яку винайшли, розробили і впровадили в практику науковці Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, компанія CSMG (США), міжнародна асоціація "Зварювання" сумісно з провідними хірургами України та США.

Методика дає можливість з'єднання живої тканини без застосування шовного матеріалу, скобок, зшиваючих апаратів, а також відновлення фізіологічних функцій тканини після зварювання і збереження життєдіяльності пошкодженого органу.

Принципова відмінність процесу зварювання від типової електрокоагуляції полягає в тому, що остання викликає опік і змертвіння тканин,чого нема при зварюванні. Відповідно, тканини швидше гояться, відновлюється морфологічна структура і функція.

Особливістю даної технології є її універсальність: один зварювальний комлекс дає можливість виконати коагуляцію і перекриття судин до 17 мм, пересічення тканин, у т.ч. м'язової, жирової, судинної, паренхіматозної, легеневої, зв'язок etc., з мінімальною крововтратою, а також отримати герметичні міцні надійні з'єднання тканин повздовжніми і циркулярними зварними швами.

Є можливість застосуваня методу в ендоскопічній та лапароскопічній хірургії. Приклади застосування і переваги "безшовної" хірургії:

- при операціях на шлунку забезпечується швидка, без крововтрати мобілізація, вкл. заварювання лівої шлункової артерії, резекцію чепця, герметичне заварювання і пересічення шлунка і дванадцятипалої кишки, формування надійного герметичного анастомозу;

- при апендектомії і холецистектомії виконується одномоментне зварювання без прошивання і перев'язування;

- при пластиці маткових труб і відновлювальних операціях в гінекології забезпечується можливість швидкого і надійного гемостазу за ходом операції, розсічення зростів, зв'язок маткових труб без застосуваня хірургічних зитискачів, голок і лігатур;

- при закритті просвіту сечоводу забезпечується надійне з'єднання з ідеальною герметичністю, що запобігає рефлюксу і сечовим запливам;

- при заварюванні паренхіматозних органів досягається стійкий надійний гемо-(холе-, аеро-)стаз.

На даному етапі проводяться клінічні дослідження і освоєння нових методик із застосуванням зварювальних технологій, зокрема формування різних видів циркулярних і лінійних міжкишкових анастомозів, у т.ч. при виконанні ендоскопічних і лапароскопічних операцій; з'єднання розрізів шкіри; формування венозних анастомозів; косметичні операції на молочній залозі, черевній і грудній стінках, кінцівках; видалення пухлин в легені і печінці, позамозкових пухлин при нейрохірургічних операціях.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі