Контактні телефони:
(WhatsApp, Viber)
(093) 209-48-26
Напрямком роботи Блоку панкреато-біліарної рентген–інтервенційної ендоскопії є втручання на великому доуденальному соску (папілі). Проводяться такі маніпуляції: ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ), папілосфінктеротомія (ЕПСТ), ендоскопічне ультразвукове сканування (ЕУС).

ЕРХПГ - це комбінований інструментальний метод дослідження жовчовивідних шляхів, жовчного міхура і проток підшлункової залози за допомогою ендоскопічного і рентгенологічного обладнання. Візуалізація можлива в результаті їх ретроградного заповнення рентгеноконтрастної речовини з подальшим проведенням рентгеноскопії (або рентгенографії) даної галузі. ЕРХПГ істотно розширила лікувально-діагностичні можливості в сфері гастроентерології, бо дає змогу не тільки розпізнати безліч захворювань панкреатобіліарної системи, але і виконати їх ендоскопічну корекцію.
ЕРХПГ зі сфінктеротомією: це коли конкременти видаляються до дванадцятипалої кишки через розсічений великий сосочок дванадцятипалої кишки за допомогою балону або кошика; більші конкременти спочатку подрібнюють.
Діагностична ЕРХПГ: клінічна підозра на рак
сосочка Фатера, жовчних шляхів або підшлункової залози;
первинний склерозуючий холангіт зі стриктурами;
необхідність отримання матеріалу для мікроскопічного дослідження
перед хіміо- або променевою терапією;
Терапевтична ЕРХПГ: холедохолітіаз; гострий обтураційний холангіт;
гострий біліарний панкреатит; стеноз жовчних шляхів;
ятрогенне пошкодження жовчних шляхів; пухлини сосочка Фатера;
хронічний панкреатит (евакуація конкрементів із панкреатичних
шляхів, стентування головної протоки підшлункової залози);
псевдокіста підшлункової залози; панкреатична нориця внаслідок
пошкодження протоки підшлункової залози.
Ендосонографія (ендоУСГ) EUS – це дослідження, яке одночасно поєднує в собі можливості ендоскопії та ультразвуку. По суті це той же гастроскоп, де окрім відеокамери, є ультразвуковий датчик. Його можна ввести в стравохід, шлунок, дванадцятипалу кишку, товсту кишку. Перевагою методу є дуже близький контакт датчика і зони інтересу. Таким чином отримується дуже чітке зображення з ділянок організму, які важко візуалізуються на комп'ютерній томографії або на звичайному УЗД. Також під час дослідження можна провести тонкоголкову пункцію та біопсію підозрілих утворів.
Фахівці блоку
- Квіт Адріан Дмитрович, к.мед.н. – лікар-хірург відділення №1 Центру хірургії;
- Кушнірук Олексій Ігорович, к.мед.н. – лікар-хірург відділення №2 Центру хірургії;
- Погорецький Роман Михайлович – лікар ендоскопічного відділення;
Телефон блоку для консультацій: (WhatsApp, Viber) +38093 209 4826