нейрохірургічне відділення

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Нейрохірургічне відділення


Завідувач відділення - Токарський Андрій Юрійович

Старша сестра відділення - Закала Анна ОлексіївнаСестра господиня - Сусь Ірина БогданівнаНейрохірургічне відділення КМКЛШМД є загальним нейрохірургічним відділенням із центрами нейроонкології, травми хребта і спинного мозку, цереброваскулярної патології та є базою кафедри неврології та нейрохірургії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.Працівники відділення:
Батюк А.В. - нейрохірург
Дичок А. З.- нейрохірург
Діжак Я.І.- нейрохірург
Дутковська І.М. - Нейроофтальмолог
Дяків В.В.- нейрохірург
Іванова Н.І. - Невропатолог
Іванова Р.М - Невропатолог
Ільчишин Р.О.- нейрохірург
Савка О.М.- нейрохірург
Савка Р.В.- нейрохірург
Сандурський Ю.М.- нейрохірург
Содомора С.А. - Психотерапевт
Струк Ю.Т.- нейрохірург
Федорко О.І.- нейрохірург
Цицик Г.Я.- нейрохірург
Цьолко С. Р. - ЛОР
Чміль Л.Р.- нейрохірург

У відділенні проводяться всі види нейрохірургічних втручань, а саме при такій патології нервової системи:
Новотвори півкуль головного мозку
Новотвори мозочка
Новотвори гіпофізу
Новотвори ЧМН
Новотвори основи черепа
Новотвори спинного мозку та тканин хребтового стовпа
Новотвори мосто-мозочкового кута
Травматичні ураження головного мозку
Травматичні ураження спинного мозку та корінців кінського хвоста
Переломи хребта від С1 до L5 з транспедикулярною та передньою фіксацією
Наслідки травми центральної та периферичної нервової системи
Запальні захворювання (абсцеси, епідурити, дисцити)

У 2008 році в КМКЛШМД змонтовано цифрову ангіографічну установку та операційний нейронавігатор, сучасний хірургічний мікроскоп, що дало можливість розширення обсягу хірургічних втручань, додавши до попереднього списку операції:

При патології судин головного та спинного мозку
Проведення стереотаксичних втручань
Працівники відділення постійно працюють над удосконаленням існуючих та впровадженням нових методів лікування, що приводить до скорочення показників перебування хворого у відділенні, які на сьогоднішній день є кращими, ніж середні по Україні.

Становлення нейрохірургічного відділення
Перші згадки про нейрохірургічні втручання, здійснені в клініці хірургії медичного факультету Львівського університету, відносяться до 1912 року, коли А.Ридігером було зроблено повідомлення про виконані ним 12 операцій з приводу пухлин головного мозку, епілепсії та інших захворювань під керівництвом відомого невролога О. Домашевича (1887-1948).

Перше нейрохірургічне відділення в Польщі, до складу якої в той час входили західні області України, було відкрите 1930 року саме в м. Львові. Львівський хірург Г. Гілярович (1890-1941) першим здійснив переріз гілок черевних нервів при гіпертонічній хворобі.

Однак, уже 1946 року при клініці шпитальної хірургії Львівського медичного інституту були відкриті 10 нейрохірургічних ліжок. Нейрохірургічні втручання виконував колишній військовий хірург Л.М. Рождественський (1895-1963), який 1951 року захистив кандидатську дисертацію, а 1952 року отримав звання доцента.

У 1948 році наказом ректора Львівського медичного інституту було створене нейрохірургічне відділення на 15 ліжок, яке як самостійна одиниця почало функціонувати з 1954 року, коли завідувачем відділення був призначений М.М. Щур (1920-1977).

З 1959 р. клініки медичного інституту були реорганізовані в обласну клінічну лікарню, а відділення нейрохірургії стало обласним нейрохірургічним відділенням і почало розширюватись з 20 до 60 ліжок.

У той час працювати у відділення прийшли лікарі В.М.Токарева (1954 р.), Б.І.Маняко, О.М.Каляєва (1962 р.), В.М.Шевага, Е.О.Леонов (1966 р.), Ю.М.Сандурський, (1969 р.), Є.М.Плющев, В.М.Беседін (1970 р.).

У 1976 році завідувачем відділення було призначено кандидата медичних наук В.М.Шевагу, який 1977 року перейшов завідувати курсом нейрохірургії при кафедрі нервових хвороб. Керівником відділення став Ю.М.Сандурський, який в 1979 році захистив кандидатську дисертацію.

У 1977 році обидва нейрохірургічні відділення були об'єднанні на базі 8-ої міської клінічної лікарні, а з 1984 р. переведені в новозбудовану лікарню швидкої медичної допомоги.

Самі відділення були відповідно перейменовані: міське - в перше нейрохірургічне, а обласне - в друге нейрохірургічне відділення міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. З 2003 року відділенням керує Токарський Андрій Юрійович.

Після переводу першого нейрохірургічного відділення в К8МКЛ наше відділення було перейменовано в нейрохірургічне відділення КМКЛШМД.

З 1984 р. і до цього часу відділення поповнилися багатьма лікарями. У відділення прийшли лікарі нейрохірурги Р.О. Ільчишин, А.П. Гук, В.В. Омельченко, В.В. Дяків, О.М. Савка, Р.І. Готь, А.М. Нетлюх, О.І. Федорко, Л.Р. Чміль, Г.Я. Цицик, А.В. Батюк, Р.В. Савка, Ю.Т. Струк, Я. І. Діжак невропатолог Р.М. Іванова.

За час існування нейрохірургічного відділеня та кафедри невропатології і нейрохірургії в лікарні швидкої медичної допомоги значно зросли кількість операцій і діапазон хірургічних втручань при всіх видах нейрохірургічної патології.

Були впроваджені в практику мікрохірургічні втручання при пухлинах головного і спинного мозку, пухлинах гіпофізу, травмах периферичних нервів і спинного мозку, при патології між хребцевих дисків та при віддалених наслідках травматичних пошкоджень спинного мозку і больових синдромах.

У відділенні стали широко використовувати методи стабілізації хребта переднім і заднім доступом.

Була впроваджена в практику двох етапна реабілітація хворих з руховими порушеннями при травмах головного і спинного мозку, ураженнях судин головного мозку, що дало можливість значно скоротити перебування хворих у стаціонарі і довести до мінімуму післяопераційні ускладнення та функціональні порушення при травмі хребта

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі