лікар-дієтолог

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2018
Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

Лікар-дієтолог


Муштрук Ольга Юріївна лікар - дієтолог першої кваліфікаційної категорії, член Асоціації дієтологів України.

Контактні телефони:

(032) 258-73-46

За активну участь у соціальному та культурному розвитку міста нагороджена подякою громадського об’єднання «Самопоміч».


В лікарні організовано централізоване харчування хворих. Харчоблок є окремою будівлею на території лікарні, який з’єднаний з головним корпусом лікарні підвальним коридором, по якому їжа доставляється у відділення лікарні.

На харчоблоці працюють 30 осіб, в тому числі 3 медичні сестри з дієтичного харчування, шеф кухар, 8 поварів та інші.

Лікар-дієтолог надає консультативну допомогу з питань харчування хворих із різноманітними захворюваннями, займається корекцією ваги при ожирінні. Дієтичне харчування повинно бути адекватним за якістю, енергетичною та харчовою цінністю щоб знижувався рівень захворювань, спричинених нездоровим харчуванням, а також для покращення якості та подовження тривалості життя.

Згідно Наказу МОЗ України від 29.10.13року №931 «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» лікувальне харчування хворого є невід’ємною складовою лікувального процесу.

Нутріціологічна підтримка враховує харчовий статус пацієнта (вагу) та клінічний стан. За харчовим статусом відповідно до індексу маси тіла усі хворі поділяються на три групи: хворі з нормальною, пониженою та надмірною вагою.

Тому хворі з однаковим діагнозом, але які мають різну масу тіла, одержують різну кількість хліба, масла та інших продуктів.

За останні три роки пацієнти нашої лікарні одержували харчування в середньому на суму: 2012 р. – 5,1грн, 2013 р. – 6,01грн., 2014р. – 6,9грн., 2015р. – 9,41грн. 2016р. - 10,36грн.

Вартість харчування інвалідів війни та осіб до них прирівняних, учасників АТО згідно чинного законодавства наступна:
2015р. – 12,91грн.
2016р. - 55,0 грн.Біоімпедансометрія - діагностика складу тіла.


Багато хто з нас стикався з такою проблемою: наче б і не їси нічого зайвого, і на місці не сидиш, а ненависні кілограми ніяк не хочуть прощатися з нашим тілом! Неначе приросли! На жаль, самостійно цю проблему не вирішити. Для того, щоб вага почала активно знижуватися, потрібно, перш за все, з'ясувати, що ж відбувається в організмі, тобто провести діагностику складу тіла. Біоімпедансометрія – це унікальний метод функціональної діагностики, який визначє наступне:

1. Основний обмін речовин, тобто метод дає повну уяву про те, скільки калорій витрачає організм в стані спокою протягом 24 годин.
2. Кількість жиру в кілограмах і відсотках.
3. Кількість м’язів в кілограмах і відсотках.
4. Кількість вісцерального (внутрішнього жиру), якій показує ступінь ожиріння внутрішніх органів.
5. Індекс маси тіла.
6. Вагу.

Маючи ці параметри, легше орієнтуватися, в якому напрямку необхідно робити корекцію ваги, тому що біоімпедансна оцінка відсотка жиру в організмі є найбільш точним методом діагностики ожиріння.

НОВИНИ В ДІЄТОЛОГІЇ!!!

Нова італійська унікальна терапія схуднення - «Аліментарна ліпосакція» за допомогою Macresces. Особливо ця методика корисна для жінок, тому що дозволяє модулювати фігуру. Вага зменшується тільки за рахунок жирових відкладень локалізованих в горомонозалежних ділянках (стегна, живіт).

Унікальність цього методу в високої ефективності, гарантовано 100% результат зменшення ваги на 8% за короткий термін 21 денний або 10 денний курс.

При потребі можна повторити курс терапії щоб схуднути до бажаної маси тіла.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі