І гінекологічне відділення

головна | про нас | адміністрація | контакти | громадянам | інформація | звіти | реформа ОЗ | бюджет 2019
У медичних закладах Львова успішно впроваджують електронні сервіси: е-реєстратуру, е-рецепт, е-картку
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?
Добрий день. Лікарня швидкої медичної допомоги.
Чим можемо Вам допомогти?

І гінекологічне відділення


Завідувач відділення - Хижняк Тетяна Іванівна

Контактні телефони:

(032) 258-71-73 зав. відділенням;
(032) 258-71-72 ординаторська;


I гінекологічне відділення на базі КМКЛШМД надає цілодобову, якісну, невідкладну медичну допомогу жінкам з гострими і хронічними захворюваннями, які скеровуються в лікарню медичними установами, доставляються каретами невідкладної допомоги або звертаються самостійно.

Колектив очолює Хижняк Тетяна Іванівна - акушер-гінеколог вищої категорії, магістр державного управління.

Основними напрямками діяльності І гінекологічного відділення є:


  • Надання стаціонарної гінекологічної допомоги жінкам різних вікових груп, у тому числі і дітям, з патологією статевої системи та вагітним з ускладненим перебігом вагітності у термінах до 22 тижнів згідно з "Нормативами надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги".
  • Проведення своєчасної діагностики, консервативного та оперативного лікування захворювань репродуктивної системи у жінок відповідно до "Нормативів надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги".
  • Забезпечення надання пацієнтам невідкладної гінекологічної допомоги у режимі 24/7.
  • Забезпечення пацієнтів кваліфікованою анестезіологічною та реанімаційною допомогою.
  • Впровадження нових, сучасних методів діагностики, лікування та профілактики гінекологічних захворювань, патологічного перебігу вагітності.
  • Проведення цитологічного скринінгу на патологію шийки матки усіх пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою вперше за звітний рік. Діагностика та лікування усіма сучасними доступними засобами патології шийки матки.
  • Проведення експертизи тимчасової непрацездатності, аналізу та розробки заходів щодо зниження цих показників.
  • Забезпечення взаємозв'язку і спадкоємності в роботі з жіночою консультацією, станцією швидкої медичної допомоги, спеціалізованими закладами охорони здоров'я (дерматовенерологічні стаціонари, протитуберкульозний, онкологічний диспансери та ін.).
  • Здійснення заходів щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій у відділенні.

Перевагою І гінекологічного відділення є те, що воно є структурною одиницею КМК ЛШМД, що надає можливість лікуватися і отримувати невідкладну, оперативну допомогу хворим з важкою супутньою патологією. Є можливість їх динамічного спостереження лікарями інших спеціальностей, залучення хірургів, урологів для проведення симультанних оперативних втручань та цілодобове реанімаційно-анестезіологічне забезпечення.

Лікарі відділення це колектив професіоналів високого рівня, які весь час знайомляться з усіма новинками зі світу медицини, є учасниками багатьох конференцій, з'їздів і майстер-класів.

Володіють всіма методами хірургічного лікування жінок в гінекологічній практиці. Операції на жіночих статевих органах проводяться ургентно при невідкладних станах, травмах статевих органів і планово за показаннями.

Лапаротомні операції проводяться з приводу доброякісних пухлин додатків, матки, позаматкових вагітностях, розривах кіст яєчників. Виконуються екстирпація матки, надпіхвова ампутація матки, консервативне видалення міоматозних вузлів, органозберігаючі операції при доброякісних пухлинах яєчників, а також при позаматковій вагітності, операції при нетриманні сечі та інші.

Лапараскопічні органозберігаючі операції проводяться з приводу кист яєчників, позаматковій вагітності, неплідді, доброякісних пухлинах матки. Також виконуються оперативні втручання при доброякісних захворюваннях шийки матки методами електроконізації. Проводяться оперативні втручання з приводу кист зовнішніх статевих органів.

Для лікування жіночої репродуктивної системи застосовуються всі види лапаротомних та вагінальних операцій, проводяться оперативні втручання, які виконуються лапароскопічним доступом, згідно сучасних світових стандартів.

Спільно з відділенням інтервенційної радіології, застосовується сучасні технології - емболізація маткових артерій, за допомогою якої можна уникнути видалення матки при доброякісних пухлинах та зберегти якість життя і можливість народити дитину.

У відділенні працює кабінет онкопрофілактики, де кожна пацієнтка може бути обстежена і при потребі отримати відповідне лікування, в тому числі, застосовуючи деструктивні методи - кріодеструкцію, діатермокоагуляцію або електроконізацію. Також медична допомога надається жінкам з загрозами переривання вагітності, післяпологовими ускладненнями, запальними захворюваннями жіночої сфери, порушеннями менструальної функції та ін.

Зусиллями колективу відділення покращено умови перебування для жінок, що однозначно відображається на їх враженнях про якість обслуговування у лікарні. Відділення містить 2-х та 4-х-місні палати з індивідуальним санвузлом, є душ. Високий професіоналізм лікарів, тактовний середній медичний персонал відділення, сучасні методи лікування і догляду за хворими, створюють оптимальні умови для перебування пацієнтів і їх одужання.

Також відділення служить базою для навчання лікарів-інтернів кафедри акушерства і гінекології ФПДО ЛНМУ ім. Д. Галицького під завідуванням д.м.н., професора Пирогової В.І. Працівники кафедри приймають активну участь в роботі відділення, проводяться щотижневі обходи, розглядаються складні клінічні випадки, проводяться консиліуми.

Важку хворобу спочатку легко вилікувати, але важко розпізнати. Коли ж вона підсилилась, її вже легше розпізнати, але важче вилікувати.
Ніколо Макіавеллі